Jak vydělávat focením: Patreon

modelstudio.cz | Pro modelky

Ve světě digitálních médií a sociálních sítí se objevují nové způsoby, jak sdílet kreativní obsah a zároveň na něm vydělávat. Jednou z takových platforem je Patreon, který umožňuje tvůrcům získávat finanční podporu od svých fanoušků. Tento příspěvek si přečti, pokud se zajímáš o fotomodeling a chceš se dozvědět, jak využít Patreon k monetizaci své vášně.

Co je Patreon a jak funguje?

Patreon (patreon.com) je platforma, která spojuje tvůrce a jejich podporovatele. Fanouškům (patronům) za pravidelný příspěvek zpřístupňuje obsah, který milují. Tvůrci obsahu tak za svou tvorbu dostávají zaplaceno. Pokud tedy budeš modelka, která třeba ve spolupráci s dobrým fotografem bude mít zajímavý obsah, ten můžeš umístit na Patreon a získávat peníze od fanoušků, kteří se zaplacením k tvému obsahu dostanou.

Jak na Patreonu začít

Založení účtu

Založ si nový účet a následně se přihlašuj tady: www.patreon.com/login

Jak vydělávat focením: Patreon. Založení účtu.

Jak vydělávat focením: Patreon. Založení účtu.

Jak vydělávat focením: Patreon. Založení účtu.

Jak vydělávat focením: Patreon. Založení účtu.

Na horní liště ověř svoji emailovou adresu. Následně vyplň Profile information. Tím budeš mít založen profil jako člen (Member). Abys mohla vkládat obsah a ten zpeněžovat, musíš mít založen také profil jako Tvůrce (Creator). To uděláš kliknutím vlevo dole na tlačítko se svým názvem.

Patreon: Nastavení informací o profilu

Nastavení informací o profilu

Patreon: Vytvoření profilu jako tvůrce (Creator)

Vytvoření profilu jako tvůrce (Creator)

Nastav si pro svou stránku název stránky. Pokud chceš publikovat jakoukoliv formu nahoty, zašrtni políčko "My page... under 18". V dalším kroku nastav adresy sociálních sítí, pokud aktivně používáš a tématicky souvisí s obsahem na tvém Patreonu.

Patreon: Pojmenuj svůj profil a nastav vhodnost pod 18 let

Pojmenuj svůj profil a nastav vhodnost pod 18 let

Patreon: Chceš-li, připoj sociální sítě

Chceš-li, připoj sociální sítě

Tvůj profil jako tvůrce je založen! Svůj první příspěvek vlož tlačítkem Create. Příspěvek může být: text, video, audio, obrázek, link, dotazník, živý přenos.

Patreon: Tvůj profil na Patreonu je založen

Tvůj profil na Patreonu je založen

Patreon: Vyber si typ nového příspěvku

Vyber si typ nového příspěvku

Jako modelka budeš nejčastěji asi zveřejňovat fotky, vyber tedy Image post. Nejprve vlož fotku s menším rozlišením, vlož její název (Add a title) a popisek. Jako přílohu (Attachments) můžeš vložit například vysoké rozlišení fotky nebo třeba ZIP soubor s celou sérií fotografií.

Patreon: Vložení nové fotografie nebo sady fotografií

Vložení nové fotografie nebo sady fotografií

Patreon: Nastavení profilu tvůrce

Nastavení profilu tvůrce

Pro možnost plateb musíš založit alespoň jednu úroveň (Tier). Tam zadej výši měsíční platby pro přístup k tvému obsahu a popisek úrovně (Tier description). Úrovní můžeš mít i více - pro začátek doporučuji mít jen jednu, další doplnit později.

Patreon: Založení úrovně členství

Založení úrovně členství

Patreon: Vložení nového příspěvku

Vložení nového příspěvku

Nápady na obsah, který zaujme a přiměje fanoušky přispívat.

Mohou to být exkluzivní fotografie, zákulisí focení, osobní zprávy, limitované edice fotografií, nebo možnost účasti na focení.

Komunikace s fanoušky

Je důležitý pravidelný a otevřený dialog s patrony. Pokud chceš propagovat tvůj profil veřejně, využívej také sociální sítě.

Patreon nabízí jedinečnou příležitost pro fotografy a modelky, kteří chtějí vydělávat svou kreativitou a zároveň budovat vztah se svou komunitou. Se správným přístupem a odhodláním může být Patreon klíčem k nezávislé a finančně odměňující kariéře v oblasti fotografie a modelingu.

Staň se naší modelkou!

Focení za honorář
Focení za honorář

>